Slavíme 100 let

Krátce z historie

Vše se zrodilo před 100 lety. V roce 1921 vstoupila na český trh společnost jménem Elektra, která se po pár letech stala součástí koncernu Philips. Výroba sahala od žárovek, přes elektronky, radiopřijímače až po rozhlasové a televizní vysílače. V roce 1946 společnost změnila kromě majitele i jméno a pod značkou TESLA (s odkazem na srbského vynálezce) začala s výrobou tranzistorů a později prvních televizorů. Doba plynula a z firmy TESLA se stala akciová společnost, od roku 2012 již výhradně v českých rukách. A v tento rok vznikla i TESLA lighting.

Doma, na ulici i v průmyslových prostorech

Sortiment TESLA lighting zahrnuje klasické LED zdroje do domácností, ale i pro profesní využití. Jde především o žárovky, trubice, podhledová či stropní svítidla, reflektorové a průmyslové LED zdroje včetně High Bay, svítidla pro veřejné osvětlení, zemní i podlahová svítidla a Tri-Proof svítidla s vyšší úrovní ochrany krytí.

Český profesionál v odvětví LED světel

TESLA lighting je značka, která svou kvalitou oslnila nejen český trh, ale jako dodavatel světelných zdrojů má významné slovo i ve světě. Společnost nabízí nejmodernější LED světelné zdroje. Zakládá si na vysoké míře kvality – všechna světla prochází sérií měření ve vlastních laboratořích. Vedení společnosti již mnoho let razí tvrzení, že nadčasovost a efektivita jsou synonymem TESLA lighting. A tisíce spokojených zákazníků jsou odpovědí, že mají pravdu.

Šest N pro LED

Věrnost barev vyjadřuje hodnota uváděná jako CRI nebo Ra. Tam, kde jsou barvy důležité, doporučujeme vybrat žárovku s vyšší hodnotou CRI (Ra). Moderní LED žárovky mají hodnotu 80 a více a podání barev je tak věrné a realistické. Při hodnotě 0 nejsme schopni rozeznat žádnou barvu. Při hodnotě 100 jsou barvy naprosto přirozené. Další zajímavosti a podrobnosti si pak zde můžete přečíst v následujících týdnech.

cs_CZCzech