TESLAbikář - Energetický štítek

9. díl Energetický štítek aneb, jak v něm číst.

Připravili jsme pro Vás 3-dílný seriál o energetickém štítku, známém také jako eprel, kde se podíváme na všechny symboly, poslední novelu a pomůžeme Vám se v něm vyznat. 

V úvodním díle našeho seriálu se podíváme na tajemný svět energetických štítků, které zdobí naše Tesla žárovky. Energetický štítek je jakýmsi průvodcem ve světě energie. Když kupujete žárovku, kupujete i energetický štítek na krabičce, který obsahuje klíčové informace o její energetické účinnosti a vlastnostech.

 

Ale co ty symboly a čísla na štítku vlastně znamenají?

 

Roční spotřeba energie

V levém dolním rohu je číslo a nějaký vzoreček, kdo by si tím lámal hlavu. Ovšem teď už víte, že je to roční spotřeba energie (v kWh): Kolik elektřiny žárovka spotřebuje za rok? Čím nižší hodnota, tím lépe. Snadno si tak dokážete spočítat kolik žárovka spotřebuje za celý rok a co Vás to bude stát.

Záhláví štítku

Pro kupujícího relativně jednoduché
- Znak Eprelu
- Výrobce žárovky
- označení žárovky

Třída energetické účinnosti

Označení A až G udává, jak moc úsporná je daná žárovka. Třída A je nejúspornější, zatímco třída G označuje méně úsporné varianty.

QR kód

Po naskenování QR kódu Vás odkáže přímo na oficiální stránky, kde je celý štítek podrobně rozepsán a vysvětlen. Nemusíte mít tedy strach, že se ztratíte.

Sledujte náš seriál a budete mít světlo ve svých rukou!

cs_CZCzech