TESLAbikář aneb jak vybrat správnou LED žárovku

6. díl vyzařovací úhel LED žárovek

Je to úhel, pod kterým září světlo do prostoru a je tak dostatečně intenzivní. Klasické žárovky měly pevně stanovený úhel – jednoduše 360°. Ale moderní LED žárovky společnosti TESLA lighting mohou být vyráběny s různými vyzařovacími úhly (25°, 38°, 100°, 180°, 220° a 360°).

Některá světla bývají osazena krytem/difuzorem, který primárně chrání světelný zdroj před poškozením a ostatními vnějšími vlivy. Také pomáhá rozptýlit světlo, které je vyzařováno. Pokud je difuzor průhledný, pak propouští světlo v jeho plné barvě a intenzitě. Naproti tomu mléčný difuzor propouštěné světlo tlumí, zjemňuje a kvůli svému zabarvení, tak nepropouští přímé světlo.

 

Mějme na paměti i to, do jakého svítidla budeme LED žárovku pořizovat. Zda je, či není žárovka zakrytá. Pokud máme nízké stropy, doporučujeme vybrat zdroj s velkým vyzařovacím úhlem, abychom osvětlili co největší prostor. Pokud chceme v interiéru osvětlit pouze detail, zvolíme menší vyzařovací úhel.

 

Další díl budeme věnovat CRI neboli indexu podání barev LED žárovek, které jsou v sortimentu společnosti TESLA lighting.

cs_CZCzech