TESLAbikář Energetický štítek aneb jak v něm číst

11. díl - Nová éra Eprel

Ve třetím díle našeho seriálu se podíváme na to, jak vypadají nové energetické štítky a co se změnilo od doby původních štítků. Spotřebitelé nejvíce zajímá, jak tyto nové štítky můžou pomoci ušetřit a jaká nová kritéria nám přinášejí.

Hlavní změny v designu:

Stupnice A-G: Výraznou změnou je návrat k původní stupnici A-G, nahrazující původní třídy A+, A++ a A+++. Nejúspornější žárovky jsou nyní označeny třídou "A", zatímco nejméně úsporné jsou ve třídě "G".

Inovace v metodice měření

Lehčí porovnání: Nový způsob měření na světelných cyklů usnadňuje srovnání při používání různých druhů žárovek.

Větší informovanost

Rozšířené informace: Nová štítky poskytují nejen informace o spotřebě elektřiny, ale také o dalších parametrech, jako je spotřeba vody, skladovací kapacita, hlučnost atd. Grafické znaky: Grafické znaky jsou navrženy tak, aby usnadnily porovnání spotřebičů a umožnily spotřebitelům informovanější výběr. Můžeme zde zmínit i fakt, že LED žárovka téměř ihned po zapnutí svítí na plný výkon.

QR kód pro více informací

Transparentnost díky technologii: Spotřebitelé mohou pomocí QR kódu získat další nekomerční informace o produktech z databáze EPREL, která poskytuje podrobnou technickou dokumentaci.

Databáze EPREL: Výrobci mají povinnost registrovat své výrobky v databázi EPREL, umožňující spotřebitelům srovnávat jednotlivé produkty podle přesných technických specifikací.

Nové energetické štítky nejsou jen ozdobou spotřebičů – jsou klíčem k informovanějším a udržitelnějším rozhodnutím. Sledujte náš seriál a buďte stále v kroku s nejnovějšími trendy v oblasti energetické účinnosti!

cs_CZCzech