FAQ - Často kladené otázky

LED žárovky mají jinou konstrukci než klasické žárovky. Pro jejich bezproblémový provoz je doporučeno použít zdroj k tomu určený. Starší trafo-zdroje zpravidla nejsou vhodné pro napájení těchto žárovek. Zdroje pro LED jsou poměrně dostupné a i jejich účinnost i velikost hrají také jednoznačně pro výměnu. Pracují se stejnosměrným napětím 12V, výkon je třeba spočítat součtem všech žárovek, které budou s tímto zdrojem propojeny.

LED světelné zdroje jsou založeny primárně na emitování bílého světla, za což i tým vědců získal v roce 2014 Nobelovu cenu za fyziku. Barva se u LED světelných zdrojů ovlivňuje množstvím žlutého fosforu, který je umístěný na LED zářič. Dle barvy světla (udávaná hodnota v Kelvinech) se mění jednotlivé složky vyzařování. Jako příklad níže naleznete obrázek vyzařovací spektra pro naší 4 W žárovku v barvě 3000 K.

Vyzařovací spektrum 3000K

Níže pak vyzařovací spektrum z LED trubice s barvou světla 5500 K.

Vyzařovací spektrum 5000K

Povšimněte si prosím rozdílu v modré části spektra, to je modré světlo, které zmiňujete.
LED světelné zdroje v barevném rozmezí 2700 K – 3000 K jsou tedy vhodné i pro uplatnění v ložnicích. Navíc se nemusíte bát, že se Vaše děti o žárovky spálí či budou ohroženy při rozbití žárovky, protože LED zdroje neobsahují žádné škodlivé látky.

LED žárovky mají jinou konstrukci než klasické žárovky. Pro jejich bezproblémový provoz je doporučené použít zdroj k tomu určený. Starší trafo-zdroje zpravidla nejsou vhodné pro napájení těchto žárovek. Vzhledem k tomu, že jsou poměrně dostupné a i jejich účinnost i velikost hrají také jednoznačně pro výměnu. Jedná se o stejnosměrné napětí 12V, výkon je třeba spočítat součtem všech žárovek, které budou s tímto propojeny.

V současnosti se celé produktové portfolio značky TESLA Lighting vyrábí pod přísnou systematickou kontrolou v předem prověřených továrnách v Portugalsku a Číně, přesně jak uvádíme na našem webu tesla-lighting.cz. Vývoj technologií i designu probíhá v ČR v sídle původní TESLA v Holešovicích. Nicméně bychom rádi vrátili i výrobu do ČR a usilovně hledáme řešení tak, aby naše výrobky byly konkurenceschopné i cenově.

Všechny naše prodávané výrobky mají osvědčení o možnosti prodeje v EU, a proto Vás ujišťujeme, že TESLA Lighting produkty neobsahují Vámi uváděné škodlivé látky.

Potřebujete poradit

cs_CZCzech